Ana Sayfa EV ALMAK Bütçe Olmadan Ev Almak Mümkün mü?

Bütçe Olmadan Ev Almak Mümkün mü?

ev-almak

Günümüzde insanların birçok temel ihtiyacı olmasına rağmen bazılarının diğerlerinden daha çok önem taşıdığı bilinmektedir. Diğerlerine oranla daha çok önem taşıyan temel insan ihtiyacı, şüphesiz içerisinde yaşamını sevdikleriyle huzurlu bir şekilde geçireceği ev sahibi olmak olarak karşımıza çıkmaktadır. Ev sahibi olmak için kişinin yeterli bir bütçeye sahip olması gerekir. Aksi takdirde ev alma düşüncesinin gerçekleşmesi sürekli olarak ertelenecektir.

Bütçe Olmadan Ev Almak Mümkün mü?

Bazı insanlar için ev alma önündeki en büyük engel, ev alacak yeterlilikte parasının olmamasıdır. Bu durumun farkında olan birçok konut firması, yeterli bütçesi olmayanların da ev sahibi olmasına yönelik farklı alternatifler sunmaktadır. Konut firmalarının sunduğu alternatiflerin başında taksitle ev seçeneği gelmektedir. Bu seçeneğin de farklılıkları bulunmaktadır. Bu farklılıkları peşinatlı veya peşinatsız seçenekler olarak sıralamak mümkündür. Dolayısıyla bütçe olmayan kişilerin de ev sahibi olma şansının olduğunu söylemek gerekir.

Kredi İle Ev Almak

Ev almak için birçok kişinin tercih ettiği seçenekler arasında konut kredisi kullanmaktır. Konut kredisi halihazırda ev almak için bir çözüm olarak görülse de, ev alacak olan kişilere ek maliyetler getirmesi durumundan dolayı pek tavsiye edilmemektedir. Özellikle ev maliyetini karşılayacak tutarda parası olmayanlara kredi seçeneği tavsiye edilmemektedir. Konut almak için, konut firmalarının sunduğu diğer alternatiflerin değerlendirilmesi daha çok avantaj sağlayacaktır.

Kredisiz Ev Alma Avantajı

Başta konut projesi olan inşaat firmalarının ev almak isteyen düşük gelirli, yeterli bütçesi olmayanlara yönelik yapmış olduğu kampanyalar konut sahibi olma açısından büyük avantajlar sunmaktadır. Çünkü bu firmalar genel olarak herhangi bir kredi ve benzeri işleme girmeden konutun maliyetiyle orantılı fiyatla konut sahibi olmayı sağlamaktadır. Böylelikle herhangi bir kredi çekmeden, faiz ödemeden doğrudan evin maliyetini ödeyerek ev sahibi olunabilir.

Konut Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Konut almak isteyen her kişinin dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

Bu hususları en genel olarak:

  • İhtiyaca cevap verebilecek özelliklere sahip olması
  • Düşük maliyetli olması
  • Değerlenebilir bir konumda olması dikkat edilmesi gereken hususların başında gelmektedir​