Ana Sayfa EV ALMAK Düşük Maliyetli Ev Almak

Düşük Maliyetli Ev Almak

ev-alma

Ev Alacaklara Maliyet Uyarısı

Ev almak için çokça tercih edilen yollardan birisi kredi kullanmaktır. Kredi kullanmanın ise yüklü bir faiz geri ödeme zorunluluğu bulunur. Kredi çeken vatandaşlar çok defa yüksek faiz ödedikleri için şikâyet etse de sonunda yine bu yola başvurmak zorunda kalırlar.

Günümüzde ev almak için başka bir alternatif yöntem yokmuş gibi görünür. Ancak durum öyle değildir. Hemen her dönem uygun kampanyalar ile müşterilerini ev sahibi yapmak isteyen firmalar bulunmuştur. Gerekli tüm izin ve yasal düzenlemeleri bulunan bu firmalar vatandaşlardan hiçbir faiz almadan ev sahibi yapmak için hizmet verirler. Uygun kampanyaları ve her dönem mevcut olan tasarruf planları ile bu tür kurumlar son zamanların en popüler ev edinme yollarının başlarında gelir.

Düşük maliyetli ev almak için bankalara ya da farklı finans kuruluşlarına başvurmak en son yapılması gereken şeydir. Çünkü burada meydana gelen faiz oranları vatandaşların zaten geçim sıkıntısı yaşadığı bu dönemde onlara ekstra yük yüklemekten başka bir işe yaramayacaktır.

Ev alma hayali kuran vatandaşların ilk tercihlerinden biri olması gereken ise Birevim ve Tasarruf AŞ gibi firmalardır. Bu tür firmalar çok düşük katılım payı alarak vatandaşları tasarruf planlarına sokar ve burada yalnızca kendi konutlarının taksitlerini ödemekle yükümlü olurlar. Bu sayede her iki taraf da bu durumdan kazançlı çıkar.

Bazı firmalarda bu yönde yapılan kampanyalarda faiz ücreti işletildiği bilinir. Bu gibi firmalardan uzak durmak ve faiz adı altında herhangi bir ücret talep etmeyen kurumlar ile iş birliği yapmak gerekir. Doğru firma ve uygun ev seçimi yapıldıktan sonra birkaç ay içinde evlerine yerleşerek oturabilecek olan kişiler, yüksek maliyetten de kurtulmuş olacak.

Düşük Maliyetli Ev Almak İçin Tıklayın