Ana Sayfa TASARRUF Elektrikli Arabalarda Batarya Tasarrufu

Elektrikli Arabalarda Batarya Tasarrufu

Elektrikli Arabalarda Batarya Tasarrufu

Belki sizlere komik gelebilir ancak elektrikli arabalarda bataryada tasarruf sağlayabilirsiniz. Yaptığınız her tasarrufun sizler için bir yatırım olduğunu düşünürsek, bu şekilde tasarrufla ev almanıza vesile olmasını istemez miydiniz?

Elektrikli Araba Nedir?

Tamamen elektrik enerjisi ile çalışan ve aracın yakıt birimi olarak bagaj bölümlerinin altında konuşlandıran bataryaları esas alarak çalışma prensibine sahip arabalara elektrikli araba denir. Elektrikli arabalarda pil tasarrufu, yani diğer bir deyişle batarya tasarruf işlemi sağlamak mümkündür.

Batarya Tasarrufu İçin Birkaç Püf Noktası

Elektrikli arabalarda batarya tasarrufu sağlamak adına detaycı olmanız gerekiyor. Örneğin bir AVM’ye gittiğinizde bulunan araba şarj noktalarından ücretsiz şekilde faydalanabilmeniz mümkün. Ayrıca aracınızı süratli bir şekilde kullanmak yerine en fazla 80 kilometre hız veya daha düşük hızlarda kullanmanız ve araçta gereksiz ağırlık bulundurmamanızda sizlere tasarruf etme şansı verecektir.

Bu durumda sizler için maddeleme yaparsak yapılması gerekenler;

  • Elektrikli arabada lüzumsuz yük bulundurmamak
  • Elektrikli arabanızı AVM’lerde şarj etme fırsatınız var ise etmek
  • Batarya tükenmeden tekrar şarj etmek
  • Süratli kullanmamak
  • Gündüz vakti gereksiz şekilde araba farlarını kullanmamak

Size tasarruf ettirebilecek etkenler arasındadır.

Tasarruf Ederek Ev Alın

Bu küçük tasarruflar sayesinde çok sevip, evim evim diye seslendiğiniz bir haneniz olsun istemez misiniz? Unutmayın ki yaptığınız her tasarruf kendi cebinize kaldığında oluşan farklar sayesinde bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Peşinatsız ve Taksitle Ev Alabilirsiniz

Peşinatım yok, dişimden tırnağımdan ayırdıklarımı yastık altı yapıyorum diyorsanız, siz ve sizler gibi bireyler ve aileler için harika bir çözüm var. Bildiğiniz gibi bankalar faizsiz ev kredisi vermiyorlar, taksitle ev almak ve taksitle araba almak için tek ihtimal banka değil. Üstelik hem Kredisiz ev hem de peşinatsız ev alma şansınız var. Sıkı durun, bir özelliği de bu yöntemin faizsiz konut edindirme yöntemi olması.

Ev alma komşu al diyenlere inat ev almak istiyorum diyorsanız, yapmanız gereken şey sizleri bir imece grubu oluşturarak, tıpkı sizler gibi ev almak isteyen bireylerle bir sistem içerisinde buluşturan ve taksitle konut aldıran sistemlere dahil olmak. Hiç peşinat vermeden, üstelik taksit taksit ödemelerle yastık altı birikimlerinizi değerlendirin, siz de bir ev veya araba sahibi olun.