Ana Sayfa GÜNCEL Ev Almak Nasıl Küçük Tasarruflarla Mümkün Olabilir?

Ev Almak Nasıl Küçük Tasarruflarla Mümkün Olabilir?

ev-almak-tasarrufla-ev

Hiç peşinatsız tasarrufla ev ifadesi oldukça ilginç gelebilir fakat zorlu ekonomik gidişatın gerçekten de kaosu çözüme dönüştürdüğü reel bir gerçeklik bugünlerde hayatımıza girmiş durumda. Evim evim markasıyla belki de hayatlarında asla ev edinebilecek hayali bile olmayan ekonomik standarttaki pek çok kişinin bugünlerde ev sahi olmasına sebep olmuş yeni bir çözüm olarak gündemin ilk sıralarını haklı olarak meşgul etmektedir. Nasıl meşgul etmesin ki değil sadece ülkemizde dünyadaki ekonomik krizin etkisinin oldukça hissedilir olduğu ve belli bilinen prosedürler dışında ev alma hayalini hem de oldukça esnek ve kişilerin özel koşulları merkezinde gerçekleştiren bir sitem kazandırılmış durumdadır.

Ev Almak Nasıl Küçük Tasarruflarla Mümkün Olabilir?

Yazımızı okuyan çoğu kişinin hayrete düşeceği bilgilere paylaşmaya devam ederken tasarrufla hem de orta ve altı ekonomik standarda sahip olan kişilerin dahi ev sahibi olma yolunun açıldığını daha da iyi anlayacaksınız. Günümüzde birikim olmadan ev almanın mümkün olmadığını ve bunun da belli düzeyde oluşmuş peşinat zorunluluğunu barındırdığını bankalardaki tekliflere dayalı çıkarımını yapıyorsanız yine yanıldınız. Çünkü firma bizzat belli standardın altındaki bütçedeki kişilere yönelik bir kurtarma planı görünümünde. Zira 400 liralara kadar düşebilen taksit imkanları ve peşinatsız ve daha da geniş ve esnek ödeme plan avantajları ve fırsatlarıyla sayısız kişileri kredisiz ev sahibi yapmaktadır.

Evim Evim İle Ev Sahibi Olmak ve Diğer Alternatiflerle Ev Sahibi Olmak Arsındaki Farklar Nelerdir?

Bankalar sizlerden temiz bir finansal geçmişi zorunlu kılarlar oysaki bu sistemle böyle bir şart olmayıp tasarruf gücünüze göre oluşmuş bir bütçeye göre ve size uygun olan taksitle ev almak hayaliniz gerçeğe dönüştürülür. Çoğu kişi için gerek dünya bakış açısına gerekse de finansal anlamdaki kuşku götürmez artılarına istinaden faizsiz konut sahibi olunmasının yolunu da açan ümit verici bir alternatif sistem özelliğinde.

Artık düşük bütçeli kişiler de ev almak istiyorum dediklerinde onların da talebine cevap verecek oldukça iddialı bir sistemi yanı başlarında bulabilecek bir alternatife sahip durumdalar. Bu sistem dışındaki tüm alternatifler peşinat vade farkı ve çoğu zaman da banka yollu kredi şartını ortaya koyarlarken ve borç bitimine kadar tapu şerhi koyarlarken bu sistem peşinatsız ev alma ve kredisiz ev sahibi olma yolunu açar. Üstelik de tapunun ada oluşturma avantajlarının pek çoğunu içinde barındıran özellikleriyle adeta umut ışığı görünümündedir.

Umut Veren Sistemin Detayları

Ülkemizde düşük bütçeli vatandaşların tasarruf yoluyla ev sahibi olmalarını sağlayan birikim yapmak anlayışının en hayati kısmına destek sağlayan ve bu yollarla da tasarrufla ev edindiren adeta sosyal sorumluluk yanı da olan çok yönlü bir sistemle karşı karşıyayız. Aynı sistemin içeriğiyle sadece faizsiz ev kredisi sınırlaması da olmayıp dileyenler aynı sistem dahilinde taksitle araba sahibi de olabilmektedirler. Bütün bu özelliklerin sıralanmasından sonra da ortaya çıktığı üzere hiç peşinatsız tasarrufla ev sahibi olmak artık oldukça sıradan gözükmektedir.