Ana Sayfa EV ALMAK Evde Yapacağınız Küçük Tasarruflarla Ev Sahibi Olun!

Evde Yapacağınız Küçük Tasarruflarla Ev Sahibi Olun!

Evde Yapacağınız Küçük Tasarruflarla Ev Sahibi Olun!

Hayat pahalılığının zirve yaptığı günümüz koşullarında tasarruf yapmak zorunluluk haline gelmiştir. Tasarruf yapmaya evde bulunan ve enerji tüketen cihazların kullanımına dikkat ederek başlamak önemlidir. Cep telefonu gibi cihazlarda batarya tasarruf modunda kullanılabilir. Pil tasarrufu cihazın daha uzun süre çalışmasına ve az enerji harcamasına sebep olacaktır. Evlerde bulunan elektrik sayaçlarının akıllı sayaç olması enerjinin hangi saatler arasında daha ucuz olduğunu görmek açısından önemlidir. Yapılan tasarrufla ev alma fırsatı bile yakalayabilirsiniz.

Tasarrufla Ev Nasıl Alınır

Evinizde kullanılan enerji, su, doğalgaz ve telefon gibi faturalı sistemlerin kullanımına dikkat ederek ciddi oranda tasarruf sağlamak mümkündür. Ancak yapılan tasarrufların doğru kullanılması da bir o kadar önemlidir. Ev almak istiyorum diyorsanız bu tasarrufları ev almak için değerlendirebilirsiniz. Peşinatsız ev alma sistemlerine bu küçük tasarruflarınızı aktararak bir başlangıç yapabilir hem de bir yandan birikim sahibi olursunuz. Aynı şekilde tasarruflarınızı taksitle araba alma yolunda da kullanabilirsiniz. Aldığınız arabayı satarak, alacağınız eve peşinat kaynağı yaratabilirsiniz.

Ev Almaya Karar Vermek

Ev alma kararı veren birçok kişi öncelikle konut kredisi kullanmayı düşünmektedir. Bu durumda alacağı evin 2 ya da 3 katı faiz yükü demektir. Yani ödeyeceği faiz ile aynı evden 2 veya 3 tane daha alabilir. Bu sebeple kredisiz ev almak yapılacak en akıllıca iştir. Faizsiz konut kredisi bulmak oldukça zor hatta imkânsızdır. Çünkü faizsiz ev kredisi veren hiçbir banka yoktur. Bu durumda tasarrufla ev almak en doğru seçimdir.

Faizsiz ve Kredisiz Ev Almak

Evim evim ile faizsiz bir şekilde ev veya araba almak mümkün. Evde yapacağınız küçük tasarruflarınız aylık bütçenize göre belirlediğiniz taksitle ev almak için yatırıma dönüştürebilirsiniz. Böylelikle ev alma hayalinize şu avantajlar ile kavuşursunuz.

  • Faizsiz
  • Kredisiz
  • Kefilsiz
  • Ekstra masrafsız
  • Taksit erteleme fırsatı
  • Birikiminizi geri alma şansı

Böylece bütçenizi zorlamadan ve yaşam standartlarınızı düşürmeden yeni evinizin sahibi olabilirsiniz. Ya da birikim olarak aldığınız evi nakde çevirebilir, çocuklarınıza bırakabilir veya onlar için bir gelecek hazırlayabilirsiniz.