Ana Sayfa EV ALMAK Evim Evim Güzel Evim

Evim Evim Güzel Evim

Evim Evim Güzel Evim

Ev almak herkesin hayalidir. Mutlaka, kapısından girip evim evim güzel evim diyeceğiniz, kendinize ait bir evim olsun istemişsinizdir. Güncel kredi oranları ile ev almak cazip görünse de ev fiyatları el yakıyor. Bu durumda ev alma hayali kuran insanlar, hayallerini başka bahara ertelemek zorunda kalıyorlar. Oysa taksitle araba ve kredisiz ev almak mümkün.

Tasarruf Edin Ev ve Araba Sahibi Olun

Tasarruf. Bu kelime sizin için tek başına bir anlam içermiyor olabilir. Oysa tasarruf, bir şeye sahip olabilmek için anahtar kelime. Eğer doğru tasarruf edebilirseniz ve kararlıysanız, ev ve araba sahibi olmamanız için hiçbir neden yok.

Nasıl Tasarruf Edebilirim?

Evde kullanılan çeşitli temel ihtiyaçlar dışında, aşağıda belirtilen ve çok önemsemediğiniz birçok alanda tasarruf yapabilirsiniz.

  • Cep telefonunun gereksiz kullanılmaması ile batarya tasarruf etme ihtimalinin sağlanması
  • Elektrikli ev aletlerinin yerli yersiz kullanılmaması
  • Evde su kullanımına dikkat edilmesi
  • Doğalgazınızı kombinin ekonomik konumunda kullanmak ve her odayı gereksiz yere ısıtmamak
  • Buzdolabında yiyebileceğinizden fazla gıda bulundurmayıp, bozulacak gıda bekletmemek, israfa engel olmak
  • Yürüme mesafesinde olan yerlere yürüyerek ulaşım sağlamak vb
  • Pille çalışan ve henüz pili bitmemiş oyuncak ve kumandaların pillerini değiştirmeyerek pil tasarrufu sağlamak

Bu ve benzeri şekilde göstereceğiniz özen sayesinde tasarruf yapabilir ve tasarrufla ev sahibi olabilirsiniz.

Ev Sahibi Olmak İsteyen Herkes Kredi Kullanmalı Mı?

Bir eviniz olsun istiyorsanız, banka kredisi aracılığı ile hiç beklemeden %20 peşinatını cebinizden karşılamak koşulu ile ev sahibi olabilirsiniz ancak peşinatsız ev alma gibi bir ihtimaliniz olmadığını hatırlatmak gerek. Peşinatsız ev olmadığı gibi faizsiz konut kredisi kullanma şansınız da bulunmamaktadır.

Ev Almak İçin Başka Çarem Yok Mu?

Gönlümden geçen bir ev almak istiyorum ama peşinatım yok, üstelik faizsiz ev kredisi de yokmuş, bu kadar faiz eklendiğinde ödeme şansım mümkün değil, diyorsanız üzülmeyin, çünkü hâlâ bir çaresi olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Ev almak için tek çare banka kredisi kullanmak değil. Artık ev arayanları imece usulü bir araya getiren, ödeme gücü birbirine benzer ev sahibi adaylarından gruplar oluşturarak ödeme kolaylığı sunan, taksitle ev almak konusunda yardımcı olan birçok firma mevcut. Şansınızı bu firmalar ile değerlendirebilirsiniz.