Ana Sayfa GÜNCEL İstanbul’da Ev Almanın Faizsiz Yolu İçin İpucu

İstanbul’da Ev Almanın Faizsiz Yolu İçin İpucu

araba almak

Tasarrufla araba almak için piyasalar oldukça uygun. Ayrıca inşaat sektörüne de yatırım gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul’da yaşanan konut sıkıntısını giderecek yeni evler yapılırken, trafik ile ilgili de aynı durum geçerli. Topu taşıma araçlarını kullanmak istemeyenlerin ilk tercihi taksitle araba almak olurken, kimi yatırımcılarda bu tercihlerini konuttan yana kullanıyorlar.

Ev Almanın Faizsiz Yolu

Ev alacağınız farklı bir yöntemi keşfetmek isterseniz, evim evim tam da sizlerin aradığı o yöntem olabilir. Bir kurumdan faizsiz ev kredisi almak isterseniz, bu konuda Evim uygulaması sizlere istediğiniz krediyi açıyor. Açtığı bu krediyi belirlerken de; seçtiğiniz evin fiyatını gözden geçiriyor. Ev almak istiyorum deyip, buna cesaret edemeyenlerin de sık sık tercih ettiği firma; taksitlendirme yaparak evin kredisini ödemenizi sağlıyor. Tasarruf yaparak ev alabileceğiniz firmanın ara ve dönemsel ödemelerini de isterseniz durdurabiliyor ya da öne çekebiliyorsunuz. Taksitle ev almak konularını sık sık araştırıyorsanız, bu sistemle ev almayı deneyebilirsiniz.

Taksitli Evler

Taksitli olan her şeyin daha çekici hale geldiği tüketim toplumunda; artık evlerde taksitle alınabiliyor. Hatta taksitle ev almak şu an yapılabilecek en iyi yatırım. Ev alma stratejinizi bu yönde geliştirebilirsiniz. Böylece birikim yapmak için elle tutulur bir sebebiniz de olur. Kredisiz ev alırken de ara taksitler ödemeniz gerekebilir. Dolayısı ile siz her durumda kendinizi garanti altına almak için bir kenarda ev için para ayırmaya devam edin.

Faizler Çok Yükseldi

Merkez Bankası’ndan gelen her açıklama yatırım yapmak isteyenleri harekete geçirmeye yetiyor. Özellikle kredi faizlerinin yükselişe geçmesi; faizsiz konut projelerine olan ilgiyi daha da yükseltti. Peşinatsız ev alma gibi bir sürece girdiğiniz andan itibaren faizlerin oranlarını yakından takip ederek, kesin kararınızı verebilirsiniz. Faizlerin yükselmesinin ardından, harekete geçen emlak yatırımcıları gibi sizlerde birikim hesaplarınızı kontrol edip, ileri vadede bir düzenleme yapmalısınız.

Eve Mi Yatırım Yapılmalı, Araca Mı?

Ev almayı veya araç almayı düşünenlerin, kafalarında ki soru işareti tamamen kendilerine bağlıdır. Ekonomik süreç tasarrufla ev almayı sizlere vaat ediyor. Ancak araba almak isterseniz, tasarrufla araba alımı hakkında da çalışma yapılabilir.