Ana Sayfa GÜNCEL İstanbul’da Tasarrufla Araba Almak Mümkün Mü?

İstanbul’da Tasarrufla Araba Almak Mümkün Mü?

araba-almak-istanbul

Kredi faizlerinin yüksek oluşu, kişileri tasarrufla araba almaya yönlendiriyor. Fakat tasarruf etmek ve bu şekilde birikim yapmak oldukça zordur. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşayan bireyler için birikim yapmak imkansız gibi gelmektedir. Fakat küçük tasarruflar ile ev veya araba sahibi olmak mümkündür.

Ev veya Araba almaya nasıl karar verilir?

Günümüzde ailelerin en büyük iki temel ihtiyacı konut ve taşıttır. Kiralardaki artış sebebiyle ev alma iyi bir yatırım haline gelmiştir. Fakat burada ev veya araba almaya karar verirken göz önünde tutmamız gereken belli başlı konular vardır. Bunlardan biri, kenarda bir birikimimizin olup olmadığı iken, diğer bir konu ise gelir gider dengesidir. Eğer yüklü bir birikime sahip değilseniz kredisiz ev veya araba almanız mümkün değildir. Bu sebeple çekilmesi gereken kredi, faizler, ödeme planları iyice düşünülmeli ve buna göre karar verilmelidir.

Kredi çekmek için neler önemlidir?

Kredi çekmek için öncelikle bankaya bir peşinat ödemek zorundasınız. Bu da belli bir birikiminizin olmasını gerektiriyor. Bunun dışında maaşınızın ödemeleri karşılaması gerekiyor ve hatta ev alımı için çekilen kredilerde kefil zorunluluğu bulunmaktadır. Çekilen miktara ve vade süresine göre değişmekle beraber faiz oranları oldukça yüksektir. Faizsiz ev kredisi almak ise mümkün değildir. Her banka size ödediği miktarı faizi ile geri almaktadır. Taksitle ev almak isteyen bireyler bu miktarı ödemeyi göze almalıdır.

Kredi Çekmeden araba sahibi olunabilir mi?

Kredi çekmeden araba ve ev almak mümkündür. Burada evim evim gibi farklı isimlerle hizmet veren tasarruf ile ev ve araba sahibi olmanızı sağlayan kurumlar mevcuttur. Bu sistemde her ay ödeme yapılır ve biriken para ile çekiliş yapılarak bir kişinin ev veya araba ihtiyacı karşılanır. Bu şekilde herkes ev veya araba sahibi olana kadar döngü devam eder. Bu sistemlerde ev veya araba sahibi olduktan sonra ödemeleriniz artacaktır. Ev almak istiyorum diyorsanız bu sistemle ev sahibi olabilirsiniz. Peşinatsız ev alma veya faizsiz konut istiyorsanız bu kurumlara başvuruda bulunabilirsiniz.

Nasıl tasarruf edilir?

Tasarrufla ev veya taksitle araba almak için tasarruf oldukça önemlidir. Her ay köşeye ayıracağınız bir miktar para size gelecek yatırımı olarak dönecektir.