Ana Sayfa FAİZSİZ YÖNTEMLER Kredisiz Ev Alma Seçeneği

Kredisiz Ev Alma Seçeneği

ev almak

Ev, her insanın yaşamında önem taşımaktadır. İnsan için önem taşıyan temel yaşam alanı evin insanın kendisine ait olup olmaması bu önemi daha da çok ortaya koymaktadır. Günümüz birçok insanın ev sahipliği konusunda mevcut bir sorunu olmamakla beraber birçok insanın ev sahipliği konusunda bu kadar şanslı olmadığı görülmektedir. Bu noktada ev sahibi olma hayallerini imkanı olmadığı için erteleyenlerin her bir kişi için ev sahibi olma alternatiflerinin mevcut olduğunu da unutmamak gerekir.

Ev Alma Seçenekleri Nelerdir?

Kendine ait bir konutu olmayan ve bunu yetersiz bütçe nedeniyle sürekli erteleyenlere yönelik olarak farklı seçeneklerin olduğu söylenmelidir.

İmkanı olmayan ve ev almak isteyenlerin değerlendirebileceği seçenekleri genel olarak:

  • Konut kredisi
  • Konut projeleri
  • Sahibinden
  • Peşinatsız
  • Taksitle şeklinde sıralamak mümkündür.

Ev almak isteyen kişiler bu seçenekler arasında kendine en uygun olanı tercih ederek ev sahibi olabilirler.

Bütçeye Göre Ev Seçilmesi

Her kişinin ekonomik durumu farklı olmakla beraber, her kişinin ihtiyaç duymuş olduğu konut kriterleri değişkenlik gösterir. Bu açıdan konut ihtiyacı olanların mevcut bütçelerine ve ihtiyaçlarına en uygun konutu seçmesi büyük önem taşır. Alınacak konutun seçilmesinde önem taşıyan bu kriterler arasında en önemlisi hiç şüphesiz konut bedelinin temel belirleyici olduğudur. Bu durum da bütçeye göre ev seçimi sonucunu ortaya çıkarmaktadır

Kredisiz Ev Alma Seçeneği

Ev Alma konusunda günümüz insanın kolayına gelen seçenek banka kredisiyle ev almaktır. Ancak banka kredisiyle ev alındığında konut bedelinin dışında bankaya faiz de ödenmektedir. Bu durum ev alacak kişinin cebinde daha çok paranın çıkmasına neden olacaktır. Ancak kredisiz ev alma seçeneği değerlendirilerek ekstradan banka faizi gibi masraflar ödemenin önüne geçilebilir. Halihazırda kredisiz ev alma seçeneği birçok konut proje ve firması tarafından sunulmaktadır.

Kredisiz Ev İle Bütçeye Destek

Kredi ile alınan ev için banka faizinin dışında ekstra farklı masraflar da bulunmaktadır. Örneğin dosya masrafı, ekspertiz ücreti bunlar arasında sayılabilir. Kredisiz konut alınırken tüm bu masraf kalemlerini ödemeden bütçeye destek sağlanabilir.