Ana Sayfa GÜNCEL Peşinat Ödemeden Tasarrufla Ev Alabilir Misiniz?

Peşinat Ödemeden Tasarrufla Ev Alabilir Misiniz?

ev-almak-tasarruf-ev

Tasarrufla ev sahipliğinin gerçekliği birçok kişi tarafından kabul edilmese de oldukça gerçek bir durumdur. Ancak önceleri oldukça zor diye tabir edilen bu durum artık bir firma sayesinde kolayca yapılabilir. Evim Evim adındaki şirket sizden hiçbir para almadan sizi ev sahibi yapabiliyor. Bunun için bulunduğunuz ildeki firma yetkilileriyle görüşmeniz yeterli olacaktır.

Faiz Ödemek Zorunlu Mu?

Ev almak istiyorsanız faizsiz ev kredisi seçeneğine başvurmalısınız. Lakin böyle bir seçenek bankalar ile çalıştığınız sürece karşınıza gelmez. Bu nedenle de faiz ödememek için firmaya istekte bulunmalısınız.

Ev Almanın Zorluğu

Ev almak istiyorum demek ev alabilmenizi gerçekleştirmeniz için yeterli değildir. Ev alabilmenizin yolu harekete geçmenizden geçer. Yüksek ücretler nedeniyle evi alabilmeniz zor gözükse de bazı yolları deneyerek siz de gerçek bir tapuya sahip olabilirsiniz. Bu yolların başında tasarruf gelir. Eğer maaşlarınızdan belirli aralıklarla kumbaranıza para atarsanız da konut alabilirsiniz.

Taksitli Ev Olur Mu?

Taksitle ev almak bankalar ve inşaatçıların sağladığı avantajlar ile mümkündür. Ancak bu iki merci de sizden ek ücretler yani faizler alır. Ev alma bu nedenle çok fazla ücretlere mâl olabilir. Bu nedenlerden dolayı müşterilerini düşünen faiz almayan firmalar ile çalışmalısınız.

Birikimler Yoluyla Konut

Birikim yapmak da sizlerin kolayca konut alabilmenize zemin hazırlamaktadır. Eğer yaptığınız bu kenara para koyma olayını sizi sıkmayacak şekilde yaparsanız bunu eğlenceye dönüştürebilirsiniz. Böylece yaptığınız para ayırmalar sayesinde kredisiz ev alabilme ihtimaliniz doğar.

Konut Faiz Oranları

Konutları almak için bankaya ödenen faizlere bakıldığında rakamların 2.00’a kadar çıktığı görünüyor. Bu nedenle faizsiz konut kredi faizleri bu kadar yüksekken hayalden öteye gitmemektedir. Ancak firmayı arayarak faiz ödemeden alım yapmayı başarabilirsiniz.

Peşinat Ödemek İstemiyorum

Hiçbir firma peşinatsız ev alma hususunda size yardımcı olmaz. İlgili firmaya baktığınızda görebileceğiniz gibi piyasadaki en uygun peşinatı firma almaktadır. Böylece az bir miktarda birikim yaparsanız peşinatı ödeyerek ev alacaksınız.

Araba Taksitle Anılabilir Mi?

Arabaları taksitle satan çok fazla yer bulunmaktadır. Yani taksitle araba almanızın yolu açıktır. Arabayı aldığınız gibi taksit ödeyerek tasarrufla ev almayı düşünmelisiniz.