Ana Sayfa GÜNCEL Peşinatsız Tasarrufla Ev Almak İstiyorum

Peşinatsız Tasarrufla Ev Almak İstiyorum

ev-almak-mumkun-mu

Banka kredileri ile ev almanın her bütçeyi zorladığı bu dönemde artık tasarrufla ev alma dönemi başladı. Birçok kişi banka faizleri ile olması gerekenden çok daha fazla ödeme yapmamak ve aylık ödemeler konusunda daha esnek ödemeler ile kira derdinden kurtulmak istiyor. Bu nedenle evim evim gibi tasarruf sistemleri ile ev almak isteyenlerin sayısı günden güne artıyor. Tasarruf programlarının en büyük avantajı kira derdinden kurtulmak isteyen kişilere faizsiz ev kredisi imkanı sunmasıdır.

Kolay Bir Şekilde Nasıl Ev Alınır?

Birçok kişi ev almak istiyorum diyor ancak buna nereden başlayacağını tam olarak bilemiyor. Bu nedenle oluşturulan tasarruf paketleri ile çok kolay bir yöntem ile üstelik aylık ödemeler ile zorlanmadan taksitle ev almak imkanından yararlanabiliyorlar. Günümüz şartları ile kıyaslama yapıldığında tasarrufla ev alma hem daha ekonomik hem de daha pratik. Mantıklı bir birikim yapmak için oluşturulan bu sistemde aynı zamanda taksitle araba almak da söz konusu.

Sistem Nasıl İşliyor?

Konut sahibi olmak isteyenlere kredisiz ev imkanı sunan sistemde halk arasında bilinen gün mantığı devreye giriyor. Bir ev alma hayali olanlar hazırlanan vade paketlerinden istediklerini tercih ederek faizsiz konut imkanlarından yararlanıyorlar. Burada belirtilen vade sayısı aynı zamanda o paket içerisinde yer alan kişi sayısı anlamına geliyor. Bu paketlerden birisini tercih eden kişiler peşinatsız ev alma programı ile aylık belli bir ödeme ile sisteme dahil olabiliyorlar.

Evler Nasıl Tahsis Ediliyor?

Tasarruf paketlerinden birisine giren ve birikim yapmaya devam ederken 6 aylık sürelerde yapılan çekilişlerde ismi çıkan kişilere almak istedikleri evlerin bedelleri peşin olarak teslim ediliyor. Kişiler evlerine oturmaya başlayarak ödemelerini kaldıkları yerden her ay olacak şekilde devam ediyorlar. 6 ayda bir yapılan çekilişlerde 6 ay boyunca her ay bir kişi tasarrufla ev sahibi olabiliyor.

Aylık Ödemeler

Aylık ödemeler kişinin almak istediği evin bedeline göre belirleniyor. Ancak bu aylık ödemeler bankadan çekilen kredi neticesinde yapılacak olan aylık ödemelere göre daha düşük olduğundan tasarrufla ev alma durumu daha avantajlı olarak görülüyor.