Ana Sayfa SENETLE ARABA Taksitle Ev Alma Seçenekleri

Taksitle Ev Alma Seçenekleri

ev-almak

Herkes ev sahibi olmak ve kira derdinden kurtulmak istiyor. Bu yüzden herkes parasına uygun bir şekilde taksitle ev seçeneklerini gözden geçirmeye başladı. Taksitle ev almak için değişik seçenekler ve yöntemler bulunmaktadır.

Kısa bir şekilde bahsetmemiz gerekirse;

  • Peşinatlı Sistem
  • Vade Ortası Sistem
  • Çekişli Sistem

Bu şekildeki sistemleri insanlar kullanarak ev sahibi olabilmektedirler.

Taksitle Ev Alma Seçenekleri Hakkında Bilgilendirme

Taksitle ev alma seçenekleri hakkında sizlerin bilgilenmesini istiyorum. Bu seçenekleri kısa bir şekilde anlatalım.

  • Çekilişli Sistem: Çekilişli bir sistemde ev almak isteyen kişiler önce alacağı evin fiyatını seçmesi gerekmektedir. Alacağı evin fiyatı belli olduktan sonra kaç ay vadeli almak istiyorsa aylık vade grubuna katılmaları gerekiyor. Vade farkı olmadan ve faizsiz bir sistem olan çekilişli sistem bir defa olmak kaydıyla kişiler sisteme girmek için organizasyon ücreti ödemektedirler. Bu sistemde her ay çekiliş yapılmaktadır. Her ay bir kişi ev sahibi olmaktadır. Büyük bir avantaj olan sistemde hiç kimse vadeden yarısını kimse beklememektedir. Örnek vermek gerekirse; 100 kişi olan bir grup düşünelim. 50 ay boyunca her ay bir kişi ev sahibi oluyor. 51’inci ay olduğu zaman kalan diğer 50 kişi evini teslim almaktadır.
  • Vade Ortası Sistem: Bu sistemde de faiz ve vade farkı yoktur. Fiyat sabittir. Peşinat vermek yoktur. Sadece bir defa verilen organizasyon ücreti ve evin ilk taksiti verilir. Vade ortasını takip eden ayın ortasında evini teslim alırlar.
  • Peşinatlı Sistem: Bu sistemde kişi bir peşinat belirler. Sonra peşin para düşülerek ev fiyatı taksit olarak bölünür. Sabit rakamdır. Faiz ve vade farkı yoktur. Evin teslim tarihi peşinata bağlıdır. Peşinat fazla olursa ev erken teslim edilir.

Hangi sistemi istiyorsanız o sistemden evinizi alabilirsiniz.

Çokça Sorulan Sorular

En çok sorulan sorular arasında; taksitler sabit mi, ileride ekstra ödeme çıkar mı, evim geç çıkarsa ne yapacağım gibi çokça insanlar tarafından sorular bulunmaktadır.

Taksitle Ev Alma Avantajları

Taksitle ev almak isteyen kişiler kendilerine avantaj sağlamaktadırlar. En büyük avantajları ise toplu olarak evin tamamını bulmak zorunda kalmamalarıdır. Faize müracaat etmeden aylık taksitlerle bunaltmadan evlerinin taksitlerini ödemeleridir.