Ana Sayfa ARABA KAMPANYALARI Tasarruf Yaparak Araba Ve Ev Almak İsteyenlere Pratik Bilgiler

Tasarruf Yaparak Araba Ve Ev Almak İsteyenlere Pratik Bilgiler

Tasarruf Yaparak Araba Ve Ev Almak İsteyenlere Pratik Bilgiler

Günümüzde kirada oturan birçok kişi ev sahibi olmayı istemektedir. Eğer toplu paranız yoksa ev sahibi olmanın en temel kuralı tasarruf yapmaktır. Tasarruf yaptığınız gereksiz harcamaların azalmasına bu sayede her ay düzenli olarak para biriktirmenizi sağlar.

Bu sayede evim evim güzel evim diyerek alabileceğiniz ev için bir süre sonra toplu bir para oluşur. Bu parayı ev alırken peşinat olarak yada taksitle alınacak evlerde taksit olarak kullanabilirsiniz.

Ev Kredisi Çekmek

Ev fiyatları oldukça yüksek olduğu için eğer önceden toplu paranız yoksa tüm parayı tasarruf yaparak biriktirmek neredeyse imkansızdır. Bu nedenle faizsiz ev kredisi veya düşük faizli ev kredisi çekmeniz gerekir. Ev almak istiyorum diyen birikimi olmayan kişilerin borca girmesi kaçınılmazdır.

Bu nedenle taksitle ev almak ve kredi kullanmak yaygın bir hal almıştır. Ev kredisi çekerken 5-7 yıl arasında çekilmesi, mecbur kalmadıkça 10 yıllık kredilerin çekilmemesi önerilir. Çünkü 10 yıllık kredilerde hem faiz oranları daha yüksek olacaktır hem de geri ödeme sürece çok uzun sürecektir.

Tasarruf Yapma Yöntemleri

Tasarruf yaparak 1-2 yıl içerisinde yüklü bir miktar para biriktirilebilir. Bu sayede ev alma işlemi daha kolay bir hal alır. Tasarrufla ev alma yöntemleri ise şu şekilde sıralanabilir.

Bunlar;

  1. Dışarıda yemek yememek
  2. Pil tasarrufu
  3. Elektrik/Su tasarrufu
  4. Giyim harcamalarını azaltmak. Mümkünse bitirmek
  5. Kredi Kartı kullanmamak

Bu tasarruf yöntemlerini kullanarak aylık yüksek miktarlarda para ayırabilirsiniz. Bu sayede kredisiz ev almanız mümkün olur. Araba almak da bu yöntemler ile daha kısa sürede gerçekleşmektedir.

Peşinatla Ev Almak

Ev almak isteyen bireyler genellikle sahibinden, emlak ofisinden ve inşaat firmasından almaktadır. İnşaat firmasından alınan evlerde faizsiz konut imkanı bulunur. Fakat burada da peşinatsız ev alma mümkün değildir. Genel olarak peşinat ödemek veya faiz ödemek arasında bir seçim yapmanız gerekir.

Nasıl Ev Sahibi Olunur

Ev sahibi olmak para biriktirebilmekten geçmektedir. Gereksiz harcamaları sonlandırmak ve batarya tasarruf ile bir süre toplu para elde edilebilir. Hatta önce taksitle araba alıp daha sonra ev almaya karar verdiğinizde arabayı satarak o toplu parayı ev almada kullanma imkanınız bulunmaktadır. Araba peşinat olarak kullanılabilmektedir.