Ana Sayfa TASARRUF Tasarruf Yaparak Ev Sahibi Olun!

Tasarruf Yaparak Ev Sahibi Olun!

Tasarruf Yaparak Ev Sahibi Olun

Türkiye de 8,5 milyon a yakın aile kiracı olarak yaşıyor. 8,5 milyon ailenin nakit para ile ev alması kesinlikle imkansız. Bankalar ise yüksek faizler alarak ev sahibi olmak istemeyen ailelere faizsiz ev kredisi ve peşinat ödemeksizin ev sahibi olmaları için ev satın alma modelleri geliştirmiştir. Kirada oturan ve ev sahibi olmak isteyen kişiler için tasarruf ve birikim ile ev almasını çok kolaylaştıracak yeni modeller oluşturuldu.

Tasarruf İle Ev Sahibi Olunabilir

Tasarruf ve ya birikim yapmak ve ev almak istiyorum diyenler için harika bir yöntemdir. Tasarruf firmaları tarafından size sunulan bireysel tasarruf modelleri ile daha kısa sürede istediğiniz eve sahip olursunuz. Ev sahibi olmak isteyen binlerce aile, Tasarruf planlarıyla ev isteklerini kolayca karşılayabilir. Aileler tasarruf yaptıklarında kira ödermiş gibi ev alabilir ve taksitle araba sahibi olabilir.

Tasarruf ile ev alma modelleri ile sizde hayalinizdeki evi rahatça satın almak için tasarruf firmalarına başvurmalısınız.

Tasarruf ile ev sahibi olmanın avantajları şunlardır;

  • Faiz ödemeden ev alabilirsiniz.
  • Bankalara çok yüksek faiz ödemezsin,
  • Evim evim demek için fark ödemeden faizsiz bir şekilde ev sahip olabilirsin,
  • Tasarruf yaparak çok daha kısa süre içinde ev sahibi olabilirsiniz,
  • Peşinat ödemeden taksitle ev almak

Tasarruf planları ile faiz maliyet ile ve daha sonra eklenecek bilmediğiniz herhangi bir maliyet ile karşılaşmayacağınız için içiniz huzurlu olacak bir şekilde bu firmaları kullanabilirsiniz.

Birikim İle Ev Almak

Elinizde ki ya da yastık altı denilen rakamların ekonomiye can vermek için de kullanılması oldukça iyi bir yoldur. Birikim yapmanın ve bu birikimler ile çok uzun vadeye yaymak ve daha sonrası için ev almanın oldukça kolay olmasına sebep olur. Paranızın zaman içerisinde değeri kavramı unutulmadan birikimlerinizin toparlanması ve ev için kullanılması ev alma için en iyi yollarından bir tanesidir.

Kredi Kullanmak Zorunlu Mudur?

Bir bankadan her hangi bir kredi kullanmak ev almak için batarya tasarruf bir zorunluluk değildir. Sebebi ise kredisiz ev almak için birçok firma sizlere taksitle ödeme önerisi sunar. Yapmak isteyeceğiniz ödemeler ev sırası size geldiğinde kadar farklı iken evinizi aldıktan hemen sonra bir miktar daha fazla olur. Bu sayede kolaylıkla ev sahibi olabileceksiniz.

Faiz Ödemek

Tasarrufla ev almanın bir yolu da finansal olarak yapılacak olan hesapların tamamın içinde faiz kavramı genelde ön sırada olacaktır. Bunun yerine siz faizsiz kredisiz ev almaya odaklanın bu iş daha hesaplı olur. Bazı dönemlerde yapılan faiz sıfırlama yada düşürme gibi banka kampanyalarını takip edilerek ev almak da iyi bir seçenektir.

Hiç peşinatı olmayan ve faizsiz konut almak isteyen bireylerinde de sayısı az değil. Bir çok açıdan peşinatsız ev almanız için de taksit ödenmesi yolu ile ilgili sistemler var. Maaşınızın yanında bazı ekstra işler yapmak ya da belli bir borç içine girerek ödemelerin yapılmak zorunda kalmak olarak görmek birikim yapmak adına harikadır önemlidir.

Birikimin Önemi

Diğer bir taraftan da peşinatsız ev alma adına birikim çok önemlidir. Her bir birikimleriniz kredi çekmek zorunda kaldığınızda halinde faiz oranını düşünülürken, kredi almak zorunda olmadığınızda sizleri için taksit miktarlarınızı düşürür. Tasarrufla ev almanın özü de zaten budur. Hayallerinize adım atın. Size en uygun olan pil tasarrufu planları için tasarruf uzmanlarına başvurun