Ana Sayfa TASARRUF Tasarruf Yaparak Ev ve Araba Almak Çok Kolay!

Tasarruf Yaparak Ev ve Araba Almak Çok Kolay!

Tasarruf Yaparak Ev ve Araba Almak Çok Kolay

Bugün evi ve arabası olanların birçoğu tasarruf yaparak bu varlıklara kavuşmuştur. Ev almak istiyorum diyenlerin öncelik olarak tasarruf yapması gerekiyor. Evde veya işyerlerinde küçük detaylara dikkat ederek tasarruf yapmak mümkündür. Telefonları batarya tasarruf modunda almak bile önemlidir. Pil tasarrufu için pille çalışan cihazlara şarj edilebilen pil kullanmak da tasarruf açısından gereklidir. Fazla elektrik tüketen cihazların mümkün olduğunca saat 22:00’den sonra kullanılması faturaların daha düşük gelmesini sağlayacaktır.

Tasarruflar Nasıl Yatırıma Dönüşür

Giderlerden ve bütçenizden arta kalan tutarları taksitle ev almak için kullanabilirsiniz. Tasarruflarınızı taksitle araba almak için de kullanma fırsatı bulunmaktadır. Evim evim sistemi gibi taksit tutarını kendinizin belirlediği olanaklar bulunmaktadır. Sisteme dahil olmak kredisiz ev veya araba almak için büyük bir fırsattır. Elinizde birikim olmasa dahi sistem peşinatsız ev alma olanağı sunmaktadır. Sisteme giriş yapmak bir bakıma küçük tutarlarda zorunlu tasarruf yapmak ve birikim sağlamak anlamına geliyor. Ayrıca tasarrufla ev almak tam da böyle bir şeydir.

Ev Almaya Karar Vermek

Ev almaya karar verenlerin birçoğu ilk olarak banka kredisi kullanmayı düşünmektedir. Oysa kredi kullanmak alacağınız ev veya arabanın 2 – 3 katı kadar faiz yükü demektir. Faizsiz konut kredisi kullandıran hiçbir banka yoktur. Faizsiz ev kredisi ödeyerek ev sahibi olmanın yolu taksit tutarını kendinizin belirlediği sisteme giriş yapmaktır.

Bu sistemlerin faydalarından bazıları şöyledir;

  • Faiz gideri yoktur
  • Kredi kullanmaya gerek kalmaz
  • Taksitleri kendiniz belirlersiniz
  • Kefil aramaya gerek kalmaz
  • İpotek, komisyon, dosya masrafı gibi giderler bulunmaz

Ayrıca bu sistemlerde ödemekte güçlük çektiğiniz taksitleri erteleme imkânı sunulmaktadır. Sistemden çıkmak istediğinizde birikiminizi geri alma olanağı vardır.

Birikimler Nasıl Değerlendirilir?

Bütçenizden artırdığınız fakat ev veya araba almaya yetmeyen tasarruf tutarını peşinat olarak kullanabilirsiniz. Böylece ev alma hayalinizin kapısından hızlı bir giriş yapmış olursunuz. Peşinat ödemek borcun kısa sürede bitmesini sağlayacaktır.

Ayrıca peşinat ödendiğinizde belirleyeceğiniz taksit tutarları da daha düşük miktarlara inecektir. Hayat standartlarınızdan ödün vermeden rahat bir şekilde yeni evinize kavuşmuş olursunuz. Aynı şekilde birikimlerinizi araba almak için de peşinat olarak kullanabilirsiniz.