Ana Sayfa EV ALMAK Tasarrufla Ev Almak İçin Kredi Çekmek

Tasarrufla Ev Almak İçin Kredi Çekmek

tasarruf-ev-alma-kredi

Tasarrufla ev alabilmek her kiracının en büyük hayalidir. Özellikle büyük şehirlerde kira tutarlarının 2-3 bin Türk Lirası’na dayanmış olması ev almayı zorunlu hale getiriyor. Ayrıca ev almanın bir diğer nedenini ise yatırım yapmak oluşturuyor. Ancak ev fiyatlarının çok yüksek seviyelere çıkmış olması ev almayı da oldukça zorlaştırıyor. Bunun için yoğun bir tasarruf yapılması gerekiyor.

Eğer bir yatırım yapılacaksa bu ancak tasarruf etmekle gerçekleşebilir. Ev almak istiyorum diyenlerin öncelikle tasarruf etmesi gerekirken tasarrufun hangi noktalarda nasıl yapılacağı da iyi ayarlanmalıdır. Kendinize en uygun olan tasarruf yöntemini seçmeniz kısa sürede ev alabilmenizin yolunu açacaktır.

Ev Almak İçin Kredi Çekmek

Ev almayı düşünen çoğu kişinin aklına ilk önce faizsiz ev kredisi çekebilmek gelir. Ancak bu neredeyse bir hayaldir. Çünkü bankaların hepsi de 1.20 ile 2.00 arasındaki oranlarda faiz yansıtarak size kredi vermektedir. Böyle bir kredi almak ise sizin aldığınız 250 bin Türk Lirası’nı sadece birkaç yıl içerisinde 500 bin Türk Lirası olarak geri ödemeniz anlamına gelmektedir. Yani birikim yaptıysanız bunu bankaya faiz olarak verirsiniz.

Bu nedenle kredisiz ev hayalini kurmak yerine faiz ödemeden ve kredi çekmeden ev alabilmenin mantıklı bir yolunu bulmak gerekir.

Peşinatsız Ev Satın Almak

Peşinatsız ev alma faizsiz kredi çekmek kadar zordur. Ancak tanıdığınız bir müteahhit ile böyle bir yola başvurabilirsiniz. Bunun dışında evi peşinatsız almanız taksitle araba pek de mümkün olmayacaktır. Bu nedenle de tasarruf ederek ev almak en iyi yol olarak gözükmektedir.

Zararlı Maddeleri Bırakmak

Tasarruf ederek ev almak her ne kadar zor görünse de sigara içmeyerek bile ayda 400 – 500 Türk Lirası’nı kenara atabilirsiniz. Böylece faizsiz konut alma hayalinizi de gerçekleştirmiş olursunuz.

Taksitli Ödemede Sorun

Taksitle ev almak isteyen kişilerin en büyük sorunu taksitlerini zamanında ödeyememe endişesidir. Bu endişenin en büyük sebebi bankaların yüksek faizleridir.

Bu nedenle banka kredileri almak yerine birikim yapmak en akıllı yol olacaktır.

Diğer Yollar

Ev almanın en kolay yolu evim evim firmasından yardım almaktır. Firma tasarruf yapmanıza gerek kalmadan hiç peşinat ödemeden dahi ev sahibi olabilmenizi sağlamaktadır. Ev alma konusunda herkese yardımcı olan firma uygun ödeme koşulları da sunuyor. Faizsiz konut satan firmadan şimdiye kadar on binlerce kişi faydalandı.

Tasarrufla ev almakta zorlanacağınız evleri taksitlerle ödeyerek firmadan alabilirsiniz.