Ana Sayfa TASARRUF Tasarruflu Ev Almak İçin Tasarruf Yöntemleri

Tasarruflu Ev Almak İçin Tasarruf Yöntemleri

Tasarruflu Ev Almak İçin Tasarruf Yöntemleri

Tüketim toplumu oluşumuz nedeniyle çoğu zaman geleceğe yatırım yapabilmek, şartları zorlamak doğru tercihler yapabilmekle mümkün. Ülkemizde yaklaşık olarak 8.5 milyon ailenin kiracı olduğu düşünüldüğünde ev almak istiyorum diyen ve bunun hayalini kuran insanların çokluğunu görebiliriz.

Tasarrufa Nereden Başlamalı?

Tasarrufu açıklamak gerekirse mevzunun hassasiyetini daha iyi kavramış olacağız; Hayatın devamlılığı için, insanların, diğer canlıların, vazgeçilmezimiz olan, ya da olduğunu düşündüğümüz ihtiyaçlarımızın tüketiminde dikkatli davranma isteği, parayı ya da tüketilebilecek herhangi bir şeyi yeterli olduğu kadar kullanabilme, durumudur Tasarruf. Tüketirken; çok şeyi geleceği düşünmektir, idareli davranmaktır, artırmaktır Pil tasarrufu… gibi.

Faizsiz Krediler

Tasarrufla ev almak için tasarruf yöntemleri nedir sorusuna; finansal bir bütçe ayırabilmek ile başlayabiliriz. Ev sahibi olmak uzun vadede getirisi olan bir yatırım olarak düşünülebilir, ev alma konusunda ilk akla gelen faizli ev kredisi çekme çabasında olmak. Fakat faiz oranları %1.20-1.80 arasında değişen yüksek rakamlar ile uzun vadede büyük yük getirebilmekte ve faizsiz ev kredisi almanın bu konuda en doğru karar olduğu söylenebilir. Konut kredisinde iki ay üst üste ödeme yapamadığınızda banka hukuki süreci başlatıp evinize el koyabilmekte. Orta ve dar gelirli bireyler olarak doğru tasarruf yöntemlerini kendi bütçemize göre doğru şekilde değerlendirdiğimizde faizsiz konut sahibi olabiliriz. Kredisiz ev en doğru karar.

Taksit Taksit

Taksitle ev almak, daha inşaat aşamasında başlayıp ev tamamlanana kadar firmanın gerekli finansmanı katılımcılardan sağladığı ev alma yöntemlerinden birisi cazip fırsatlar arasında sayılabilir. Bu yöntem ile ev ve hatta taksitle araba vb… diğer değerlere de sahip olabiliriz.

Peşinatsız ev alma

Belirli bir miktar tasarrufu sağlayabileceğimize karar verip, ev alma işini ciddi ciddi düşünmeye başladığımız da, peşinat ödemesi alan veya dilerseniz hiç peşinatsız ev alma fırsatlarının devamında çekiliş sistemiyle üyelerine şans yaratan güvenilir firmaların mevcut oluşu sevindirici.

Evim Olsun…

Zamanımızı biriktirebildiğimiz bir kumbaramız olmasa da, biriktirdiklerimizle bir evim evim… Olsun diyenlerdenseniz, hızla gelişen sektörde alternatifler arasında en doğru tercihi yapabilirsiniz. Bir Batarya Tasarruf yöntemi ile bile kocaman mutlu çatılarımız olabilir…