Ana Sayfa EV ALMAK TOKİ Ev Kampanyası

TOKİ Ev Kampanyası

TOKİ ,Ev Kampanyası

Günümüzde kira öder gibi ev sahibi olma yöntemi olarak bilinen, küçük taksitler ve küçük bir miktar peşinat ödeyerek ev sahibi olabileceğiniz TOKİ konutları ile ilgili olarak belirli dönemlerde ilan yayınlanmaktadır.

Yayınlanmış olan ilanlar kapsamında kura ile ve kurasız olarak satışa çıkarılan TOKİ konutlarına sahip olabilmek ve ev sahibi olmak amacıyla yapmanız gereken internet sitesini ziyaret etmek ve başvuru şartları taşıyıp taşımadığınızı kontrol etmek. Başvuru şartlarını taşıyorsanız yapmanız gereken başvuru için yatırmak zorunda olduğunuz peşinatı ve baivuru harcını yatırmak, başvuru evrakları ile birlikte başvuru yapmak.

Başvuru işlemleriniz sonrasında talep toplama süresi sonucunda yapılan başvuruların değerlendirşlmesi süreci başlayacaktır. Bu süreç sonunda ise ev almaya hak kazananların listesi TOKİ sonuçları sayfasında yayınlanacaktır. TOKİ sonuçları kurumun resmi internet sitesinde ilan edildiği gibi çeşitli haber ve internet sitelerinde de ilan edilmektedir. Yapmış olduğu konutları Türkiye genelinde kura ile satışa çıkardığı gibi kurasız bir şekilde de satışa çıkan TOKİ, kura ile satışa çıkardığı evleri canlı yayında herkesin katıldığı bir toplantıda çekiliş yaparak ilan etmektir.

Çekiliş ile yapılan konut satışlarında ev almaya hak kazanalar aynı zamanda TOKİ sonuçları sayfası üzerinden de ilan edilmektedir. Bu alanda alternatif seçenekler ile sizlere hizmet veren farklı büyüklüklerde evleri farklı gelir gruplarına hitap edecek şekilde sunmaktadır. Konut satış şartları da gelir gruplarına göre değişiklik gösterir. Başvuru yapmak istediğiniz konut ile ilgili satış şartlarını inceledikten sonra başvuru yapmalısınız.

Orta ve alt gelir grubunun ev hayali kurarak ev sahibi olma imkanına sahip olduğu bir yöntem olan kuralı ve kurasız TOKİ konutları satışı bu alanda ülke genelinde bir çok ilde yapılmaktadır. Bulunduğunuz ilde yapılan satışlara başvuru yapabileceğiniz gibi farklı iller içinde başvuru yapabiliyorsunuz. Başvurularınızı takip etmek için TOKi sonuçları sayfasını ve ilgili internet sitelerini takip edebilir, devletin resmi haber ajanslarından öğrenebilir, adınıza yapılacak bildirimler ile de haberdar olabilirsiniz.

Kira öder Gibi Taksitle Ev Almak İçin Tıklayın